Wełniana kołdra – leczy koi, zapobiega alergiom

przez | 25 listopada 2019

Dobra kołdra to podstawa zdrowego snu. Powinna być ciepła, ale równocześnie przewiewna, miękka i delikatna, ale trwała. Wiele pozytywnych cech ma kołdra wełniana. Nie bez powodu od wielu lat jest tak chętnie kupowana.

Jak rozpoznać dobrą wełnianą kołdrę?

Najlepsza kołdra wełniana to ta wykonana z wełny merynosów. Najwięcej zapłacimy za kołdrę z wełny kaszmirskich kóz, potocznie zwaną kaszmirową. Wysokiej jakości wełniana kołdra bardzo dobrze wchłania pot i wilgoć. Dzięki temu, nawet gdy jest nam bardzo ciepło nie jesteśmy spoceni. Równocześnie wełniana kołdra jest doskonałą ochroną przed zimnem. Dzięki swoim właściwościom termoregulacyjnym, jest doskonałym wyborem o każdej porze roku. Zimą ogrzej i ochroni przed chłodem, latem odprowadzi nadmiar ciepła i zabezpieczy przed przegrzaniem.
Wełniana kołdra-najlepszy wybór dla alergików

W składzie wełnianej kołdry znajdziemy lanolinę. Zapobiega ona rozwojowi roztoczy. Gęsty splot wełnianej kołdry zapobiega również przenikaniu kurzu do jej wnętrza. Sporo osób twierdzi, że wełnianej kołdry nie należy powlekać, gdyż w ten sposób można niekorzystnie wpłynąć na jej właściwości. Jest w tym trochę prawdy, Jeśli jednak chcemy koniecznie obłożyć kołdrę poszewkami powinny to być delikatne i przewiewne poszewki wykonane ze 100% bawełny. Co ważne o wełnianą kołdrę, szczególnie to nie obleczoną, należy dbać. Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o praniu jej co najmniej dwa razy do roku. Najlepiej jest zrobić to ręcznie, w temperaturze 30 stopni. Następnie należy ją wysuszyć, najlepiej w ciemnym pomieszczeniu. Dzięki temu kołdra nie straci swoich właściwości i będzie nam służyć przez długie lata.

Wełniana kołdra lekiem na liczne dolegliwości

Naukowcy uważają, że spania pod wełnianą kołdrą korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia. Przede wszystkim mówi się o łagodzeniu nerwobóli i problemów ze stawami. W taką kołdrę powinny się również zaopatrzyć osoby cierpiące na reumatyzm. Dobra wełniana kołdra jest łagodna dla skóry, zapobiega podrażnieniom i alergiom, a także sprawia, że jesteśmy bardziej wypoczęci.

Kategoria: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *