
Tatuaże w stylu skandynawskim – co warto wiedzieć?
Coraz więcej osób decyduje się na pierwszy tatuaż. Tutaj pojawia się jedno z najważniejszych pytań: na jaki motyw się zdecydować? Możliwości jest naprawdę sporo. Oczywiście to, że należy oddać się w profesjonalne ręce tatuażysty z renomowanego salonu tatuażu wie chyba każdy. Zatem my w dzisiejszym poradniku, przedstawimy Wam ciekawy styl skandynawski, być może właśnie on do was „przemówi”.
Styl skandynawski – teoria w pigułce
Jak zapewne kojarzycie styl skandynawski jest inspirowany naturą, ale i spokojem czy pięknem. Jest także ściśle związany z filozofią hygge. Ale to tylko jego jedna część, otóż styl skandynawski w tatuażach to także ten inspirowany mitologią i ludem Wikingów. Zatem niewątpliwie nie można go jednoznacznie określić, ale za to można stwierdzić, że jest ona bardzo ciekawy i przyciąga uwagę. Takie tatuaże pozwalają się wyróżniać, ale też pokazać swoją osobowość. Jednocześnie oba motywy bardzo się od siebie różnią. Co także bardzo ważne tatuaże zazwyczaj powinny być wykonane w jednym kolorze z cieniowaniem, tworząc coś na wzór ombre, dzięki temu doskonale uwydatnione są wszystkie, nawet najmniejsze, szczegóły. Wszak w takich tatuażach nacisk kładziony jest właśnie na wszystkie detale, dzięki temu można je określić mianem dzieł sztuki.
Styl, prostota i minimalizm – ciekawe inspiracje
Bądźmy szczerzy, niektórzy preferują tatuaże niemal krzykliwe, ale są i tacy, którzy stawiają na minimalizm. Właśnie tym drugim polecamy tatuaże skandynawskie zgodnie z filozofią Hygge. Ową filozofię można określić także filozofią duńską, w końcu to Duńczycy uznawani są za najszczęśliwszy naród świata. Pod pojęciem Hygge kryje się połączenie piękna, minimalizmu, ale także szczęścia i właśnie tatuaże powinny spełniać te cechy. Zatem jakie są wzory? Otóż powinny one mieć ścisły związek z naturą, przyrodą, ale i geometryzmem. Dlatego można zdecydować się na tatuaże przedstawiające wilki, ale i te w geometrycznej odsłonie, czyli kwiaty, drzewa, a nawet pejzaże. Możliwości jest naprawdę sporo.
W krainie Wikingów – coś dla prawdziwych mężczyzn i nie tylko
Wbrew pozorom wojownikami wśród ludu Wikingów byli nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Dlatego też nie można jednoznacznie określić, że te z motywami wojowników dedykowane są tylko dla panów. Nie mniej trzeba zdawać sobie sprawę, że takie tatuaże są bardzo surowe, ale jednocześnie wyraziste i trudno przejść obok nich obojętnie. Mogą właściwie przedstawiać wojowników, ale także symbole ściśle związane z mitologią nordycką. Niewątpliwie bardzo popularnym motywem jest Valknut, czyli symbol składający się z trzech trójkątów, które są ściśle połączone. Jednocześnie znaczenie może być naprawę różne. Często mówi się, że jest to „węzeł poległych wojowników”, ale symbol ukazuje również idee i przedstawia sens życia. Zatem tak naprawdę każdy może interpretować go po swojemu. A więc warto uświadomić sobie, że tatuaże w stylu nordyckim nie są tylko zwykłymi ozdobami, ale mają jeszcze naprawdę dużą wartość symboliczną.
Dlaczego warto?
Jeżeli zdecydujecie się na tatuaż w stylu skandynawskim, to oczywiście musicie wybrać się do renomowanego salonu tatuażu, ale choć to truizm, to niestety nadal wiele osób o tym zapomina. Warto zauważyć, że tatuaże w tej estetyce nie wychodzą z mody, ale jednocześnie nie muszą być traktowane tylko i wyłącznie jako ozdoba ciała, lecz warto docenić wartość symboliczną, która występuje nawet wtedy, gdy zdecydujecie się na tatuaże w myśl filozofii Hygge. Takie dziary można wykonać niemal na każdej części ciała, choć najlepiej prezentują się wykonane na piersi, plecach czy też na rękach. Co także ważne, takie tatuaże można powiększać i w ten sposób tworzyć sceny mitologii nordyckiej.
Naszym zdaniem tatuaże w stylu skandynawskim to świetny motyw dla osób, które nie pragną tylko zwykłej ozdoby, ale też nie kierują się chwilową modą. Niewątpliwie dziary przykuwają uwagę swoją estetyką, ale i pięknem. Można zdecydować się na te w wersji nieco bardziej surowej, ale także wybrać motywy, gdzie nacisk kładziony jest na każdy, nawet najmniejszy, szczegół.