Specjalista z zakresu prawa pracy

Zarówno przedsiębiorcy jak i zwykli ludzie najczęściej starają się minimalizować koszty pomocy prawnej. Rynek usług prawniczych i tak już w obecnym kształcie oferuje o wiele niższe ceny niż jeszcze kilka lat temu (bierze się to z faktu jego znacznego powiększenia), jednak za pracę specjalistów w danej dziedzinie w dalszym ciągu trzeba dużo zapłacić. Wszystko z powodu przybrania innego modelu przez wielu prawników. O ile dawniej korzystało się z usług adwokata, który zawodowo zajmował się właściwie jak największym obszarem praktyki, tak dzisiaj raczej stawia się na specjalistów.

Specjalizacje prawników

akcesroai sędziegoSpecjalistyczny prawnik zajmuje się jedną gałęzią prawa (z ewentualnym rozszerzeniem na pokrewne), w której nie tylko ma bogate doświadczenie, ale także przygotowanie teoretyczne. Na nie zaś składają się nie tylko studia prawnicze oraz przygotowanie zawodowe, ale także prace naukowe, opinie eksperckie czy studia podyplomowe. W dzisiejszych, często bardzo skomplikowanych warunkach, właśnie taki prawnik najlepiej się sprawdza. Szczególnie widoczne jest to w takiej gałęzi prawa, jaką jest prawo pracy. Specjalista zakresu prawa pracy może liczyć na dwie grupy potencjalnych klientów.

Sprawy pracowników

Pracownicy często zwracają się do prawników o pomoc w sporach z pracodawcą. Dobra kancelaria prawa pracy z Warszawy doskonale umie poradzić sobie z problemami spotykającymi zwykłych ludzi. Kodeks pracy jest aktem prawnym, który stosunkowo szeroko zakreśla prawa przydane pracownikom. Zasadniczo odpowiedzialność pracodawcy może zacząć się jeszcze przed momentem zatrudnienia. W wypadku bowiem, w którym na rozmowie kwalifikacyjnej czy szerzej- w procesie rekrutacji ktoś jest dyskryminowany ze względu na pewne cechy (jak np. wiek czy płeć), pracodawca powinien wypłacić odszkodowanie. Oczywiście uzyskanie takiego odszkodowania bez pomocy prawnika jest często nieosiągalne. Wszelkie niepożądane zdarzenia w pracy także mogą być przyczółkiem do odszkodowania czy innej odpowiedzialności pracodawca (najbardziej popularnym przykładem jest w tej materii mobbing). Bardzo ważną kwestią jest też nieprawidłowe wypełnianie obowiązków pracodawcy czy też uniemożliwianie pracownikowi korzystania ze swoich praw (tutaj za przykład mogą posłużyć nieprawidłowości w udzielaniu urlopu czy warunków pracy poza miejscem zamieszkania).

Sprawy pracodawców

Kancelaria od prawa pracy będzie miała także pełne ręce roboty, jeżeli o pomoc zwróci się do niej pracodawca. W takim wypadku sprawy zazwyczaj są o wiele większe. Mogą bowiem dotyczyć one regulaminów i aktów wewnętrznych, które muszą przewidywać wiele możliwości, a przy tym być sporządzone przez kompetentną osobę. Idealną osobą do tego jest właśnie prawnik. Niezwykle skomplikowaną materią są także kontakty ze związkami zawodowymi, które reprezentują pracowników i mają olbrzymią moc oddziaływania. Pracodawca zawsze w wypadkach wystąpienia z jakimiś żądaniami czy skargami powinien skonsultować to z prawnikiem. Dobra kancelaria od prawa pracy to wielka pomoc dla pracodawcy, który ma szansę dzięki niej działać w sposób prawidłowy, a co za tym idzie- unikać także odpowiedzialności.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij