Od czego zacząć remont

przez | 30 czerwca 2020

Polacy coraz częściej decydują się na remonty. Rok 2019 był pod tym względem wyjątkowo obfity, bo według badań* aż 49% mieszkańców Polski zdecydowało się zmienić coś w swoim domowym sanktuarium. Co najchętniej zmieniają Polacy? I na jakie trendy warto zwrócić uwagę?

Remont, ale jaki?

Statystyki jasno pokazują, że najchętniej modernizowane są kuchnie lub salony (z uwzględnieniem jadalni). Spędza się w nich mnóstwo czasu nie tylko z rodziną, ale również z gośćmi. Nie dziwi więc chęć Polaków do ulepszania ich. Najczęściej wykonywane prace remontowe wiążą się z malowaniem ze względu na stosunkowo niski koszt i wyraźnie widoczną zmianę we wnętrzu. Drugie miejsce przypada w udziale wykończeniom podłóg, które, choć droższe, również znacząco transformują przestrzeń mieszkalną.

Wchodząc do nowego pomieszczenia każdy zauważa na początku meble, ściany i podłogę. Dlatego też podczas remontów, których celem jest upiększenie pokoju to właśnie na te dwa ostatnie elementy pada największa część uwagi. Aż 63% Polaków decyduje się na remont ze względu na chęć zmodernizowania i odświeżenia wnętrza. Podkreśla to wagę estetycznego wyglądu pomieszczeń.

Decydując się na remont w celu ulepszenia i podniesienia estetyki domu warto rozważyć wprowadzenie zamian w salonie. Odświeżenie ścian i wymiana podłogi to gwarantowana metamorfoza przestrzeni.

Trendy, które warto znać

Dobra podłoga to podstawa wykończenia pomieszczenia. Choć na co dzień się o niej nie myśli to nie sposób wyobrazić sobie pokój, w którym jej brakuje. Opcji, z których można wybrać coś dla siebie jest mnóstwo. Parkiet, panele, posadzki ceramiczne, płytki, wykładziny, kamień sztuczny i naturalny. Poszukując w sklepie budowlanym z płytkami podłogowymi klink.pl odpowiedniego materiału warto zwrócić uwagę na ten ostatni typ wykończenia podłogi.

Kamień zapewnia najwyższą dostępną wytrzymałość, a także naturalny charakter podłogi. Niezależnie od wybranego materiału (najpopularniejsze są marmur, granit lub trawertyn) zagwarantowana jest całkowita unikalność. Stworzone przez matkę naturę wzory są niesamowite i niepowtarzalne. Wyjątkowo niski poziom ścieralności i trwałość sprawiają, że nie tylko po dwóch czy trzech latach użytkowania posadzka będzie w idealnym stanie. Nawet po dwudziestu zachowa swoje charakterystyczne piękno.

Podłogi stworzone z płytek podłogowych z kamienia naturalnego to doskonała propozycja dla eleganckich pomieszczeń w każdym rozmiarze. Zapewniają gustowny wystrój z jednoczesną łatwością utrzymania czystości. Dodatkowo zachwycą każdego, kto na nie spojrzy wprowadzając do domu wyjątkową mieszankę stylowości i solidności.

*Na podstawie badań Remonty w Polsce przeprowadzonych przez serwis Fixly wraz z Kantar Polska

Kategoria: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *