Od czego zacząć remont

Polacy coraz częściej decydują się na remonty. Rok 2019 był pod tym względem wyjątkowo obfity, bo według badań* aż 49% mieszkańców Polski zdecydowało się zmienić coś w swoim domowym sanktuarium. Co najchętniej zmieniają Polacy? I na jakie trendy warto zwrócić uwagę?

Remont, ale jaki?

Statystyki jasno pokazują, że najchętniej modernizowane są kuchnie lub salony (z uwzględnieniem jadalni). Spędza się w nich mnóstwo czasu nie tylko z rodziną, ale również z gośćmi. Nie dziwi więc chęć Polaków do ulepszania ich. Najczęściej wykonywane prace remontowe wiążą się z malowaniem ze względu na stosunkowo niski koszt i wyraźnie widoczną zmianę we wnętrzu. Drugie miejsce przypada w udziale wykończeniom podłóg, które, choć droższe, również znacząco transformują przestrzeń mieszkalną.

Wchodząc do nowego pomieszczenia każdy zauważa na początku meble, ściany i podłogę. Dlatego też podczas remontów, których celem jest upiększenie pokoju to właśnie na te dwa ostatnie elementy pada największa część uwagi. Aż 63% Polaków decyduje się na remont ze względu na chęć zmodernizowania i odświeżenia wnętrza. Podkreśla to wagę estetycznego wyglądu pomieszczeń.

Decydując się na remont w celu ulepszenia i podniesienia estetyki domu warto rozważyć wprowadzenie zamian w salonie. Odświeżenie ścian i wymiana podłogi to gwarantowana metamorfoza przestrzeni.

Trendy, które warto znać

Dobra podłoga to podstawa wykończenia pomieszczenia. Choć na co dzień się o niej nie myśli to nie sposób wyobrazić sobie pokój, w którym jej brakuje. Opcji, z których można wybrać coś dla siebie jest mnóstwo. Parkiet, panele, posadzki ceramiczne, płytki, wykładziny, kamień sztuczny i naturalny. Poszukując w sklepie budowlanym z płytkami podłogowymi klink.pl odpowiedniego materiału warto zwrócić uwagę na ten ostatni typ wykończenia podłogi.

Kamień zapewnia najwyższą dostępną wytrzymałość, a także naturalny charakter podłogi. Niezależnie od wybranego materiału (najpopularniejsze są marmur, granit lub trawertyn) zagwarantowana jest całkowita unikalność. Stworzone przez matkę naturę wzory są niesamowite i niepowtarzalne. Wyjątkowo niski poziom ścieralności i trwałość sprawiają, że nie tylko po dwóch czy trzech latach użytkowania posadzka będzie w idealnym stanie. Nawet po dwudziestu zachowa swoje charakterystyczne piękno.

Podłogi stworzone z płytek podłogowych z kamienia naturalnego to doskonała propozycja dla eleganckich pomieszczeń w każdym rozmiarze. Zapewniają gustowny wystrój z jednoczesną łatwością utrzymania czystości. Dodatkowo zachwycą każdego, kto na nie spojrzy wprowadzając do domu wyjątkową mieszankę stylowości i solidności.

*Na podstawie badań Remonty w Polsce przeprowadzonych przez serwis Fixly wraz z Kantar Polska

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij