Na czym polega proces pozycjonowania stron www?

Pozycjonowanie stron internetowych wydaje się laikom czynnością stosunkowo prostą, ale prawda o tym działaniu jest zupełnie inna. Specjaliści wiedzą, że wiąże się ona z szeregiem trudnych działań i wymagającego dopasowania ich do wytycznych Google, które dodatkowo często się zmieniają powodując w tym procesie dodatkowe trudności.

Czym zajmują się agencje pozycjonujące witryny www?

Profesjonalne agencje marketingowe i tzw. firmy SEM/SEO  wykonujące pozycjonowanie stron internetowych w Google – info – mają przed sobą nie lada wyzwanie. Żeby uzyskać satysfakcjonującą dla swoich klientów pozycję w wynikach wyszukiwania muszą doskonale znać wymogi wyszukiwarki, jej obostrzenia, restrykcje i tzw. algorytmy wraz z aktualizacjami, które determinują fakt, czy ich działania będą długofalowo skuteczne czy też nie. Każda agencja ma dodatkowo własne tajniki związane z procesami pozycjonowania, którymi nie dzieli się publicznie, więc amatorom próbującym samodzielnie promować stronę firmy w wynikach takie metody są zupełnie nieznane.

Dlaczego nie warto powierzać tej usługi amatorom?

Pozycjonowanie stron internetowych w Google wykonane w sposób prawidłowy i profesjonalne może przynieść firmie szereg wymiernych korzyści. Wśród nich jest zwiększenie ruchu naturalnych użytkowników na stronie sklepu, firmy czy portalu internetowego,a co za tym idzie większa szansa na dokonanie przez nich w danym miejscu zakupów. Wzrost ruchu, pozycji i sprzedaży w większości zależy dziś właśnie od dobrego pozycjonowania. Niestety, jeśli powierzy się to działanie amatorom, można nie tylko nie uzyskać wzrostów ruchu i sprzedaży, na których zależy każdej firmie, ale wręcz stracić. Nieumiejętne pozycjonowanie stron internetowych w Google może doprowadzić do nałożenia na taką witrynę kar bezpośrednio od wyszukiwarki. Są to różnego rodzaju filtry, bany, ograniczenia widoczności w Google a nawet całkowite wyrzucenie strony z wyników wyszukiwania, co w dzisiejszych czasach jest równe z klęską firmy i utratą potencjalnych nowych klientów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij