Idealna zabawka dla kota – którą wybrać?

Idealna zabawka dla kota – którą wybrać?

Jeśli w domu jest kot, który nie wychodzi na zewnątrz, należy zapewnić mu odpowiednią dawkę rozrywki oraz ruchu. Jest to niezwykle ważne dla jego zdrowia oraz samopoczucia psychicznego. Zabawki dla kota spełniają ważną rolę zarówno w życiu młodych jak i starszych osobników. Jaką zabawkę dla kota wybrać, aby spełniała ona wszelkiego jego oczekiwania?

Zabawka dla kota – myszka, piłeczka czy poduszka z walerianą?

Ciekawe zabawki dla kota, znajdziesz także w dziale Dla Kota w TwojPieszczoch.pl, mogą umilić czas zabawy i pomóc w zachowaniu dobrej kondycji. Najbardziej podstawowym rodzajem zabawek są wykonane z materiałów myszki, które mogą wyzwolić w kocie instynkt łowcy. Kot podrzuca zabawkę, tarmosi ją, jakby była prawdziwą zdobyczą. Jednak nie sprawdza się ona w przypadku kotów, które zabawę opierają na gonieniu za zdobyczą. W tym przypadku sprawdzą się piłeczki, które zwierzak będzie mógł popychać łapkami, tak jakby zdobycz uciekała mu sprzed nosa. Odmienną rolę pełnią z kolei poduszeczki wypchane walerianą lub kocimiętką. Zapach tych ziół jest dla kotów wyjątkowo kuszący, może je uspokajać lub pobudzać. Przed zakupem dużej ilości takich zabawek dobrze jest sprawdzić reakcję pupila na walerianę – może ona działać na niektóre osobniki silnie pobudzająco, wyzwalając w nich agresję.

Wędki, lasery czy zabawki interaktywne?

Są także koty, które lubią pobawić się z człowiekiem – jednak jak uchronić dłonie przed ostrymi pazurami ulubieńca? Najlepiej zakupić wędkę z przytroczonym do niej sznurkiem oraz zabawką. Czasem na końcu wędki pojawia się rybka lub mysz, a czasem piórka, które wyzwalają u większości kotów instynkt łowcy. Z piórkami trzeba jednak uważać, gdyż zjedzenie jednego z nich może kosztować kota wiele cierpienia, a właściciela sporo kosztów związanych z leczeniem pupila. Można zastąpić wędkę laserem, aby bez siłowania się z kotem zapewnić mu sporą dawkę ruchu oraz rozrywki. Ostatnią grupę zabawek stanowią zabawki interaktywne. Są to rozbudowane panele wyposażone w różnego rodzaju dodatki, zmuszające leniwe koty do myślenia. Starsze osobniki mogą być już znudzone tradycyjnymi zabawkami, a te interaktywne mogą zapewnić im dawkę nowej rozrywki.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij