Archiwum kategorii: Energia

Zastosowanie centrali wentylacyjnych

Zmiana klimatu, uwidaczniająca się szczególnie podczas coraz bardziej upalnych lat powoduje położenie większego nacisku na rozwój systemów wentylacyjnych. Muszą one prezentować wysoką skuteczność działania, niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Za utrzymywanie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu w głównej mierze odpowiada centrala klimatyzacyjna. Ten najważniejszy podzespół systemu wentylacyjnego może być bardzo małym urządzeniem, przeznaczonym np. do… Czytaj dalej »

Jaka jest zasada działania żarówek LED?

Źródła światła LED są dziś bardzo popularne, z uwagi na niski apetyt na energię elektryczną oraz różnorodne barwy światła. Czy zastanawialiśmy się kiedykolwiek w jaki sposób działa taka żarówka, czy w środku są jakieś zaawansowane układy elektroniczne? Na te i inne pytania postanowiliśmy odpowiedzieć w kolejnym naszym poradniku.

Grzejniki pokojowe

Montowanie zwykłych grzejników pokojowych często nie wymaga dodatkowych przyłączy do centrali ogrzewania. Ich montaż może okazać się bardziej ekonomiczny, przez co zwiększamy oszczędności. Ich moc i ilość powinna być uzależniona od powierzchni pokoju. W małych pomieszczeniach często wystarcza jeden grzejnik o średniej mocy, w większych trzeba ich zamontować dwa lub kilka.