Archiwum kategorii: Dom

Od czego zacząć remont

Polacy coraz częściej decydują się na remonty. Rok 2019 był pod tym względem wyjątkowo obfity, bo według badań* aż 49% mieszkańców Polski zdecydowało się zmienić coś w swoim domowym sanktuarium. Co najchętniej zmieniają Polacy? I na jakie trendy warto zwrócić uwagę?

Kategoria: Dom

Metody uzdatniania wody do spożycia i pracy urządzeń sanitarnych

Każdy proces uzdatniania wody musi być poprzedzony analizą fizykochemiczną. Pozwoli ona zbadać parametry wody i określić, w jakim stopniu należy je poprawić, aby woda była bezpieczna do spożycia i użytkowania. Zazwyczaj w wodzie z wodociąg miejskiego jest nadmiar żelaza, manganu oraz amoniaku. Są różne metody uzdatniania wody. Do najpopularniejszych należą: zmiękczanie wody, odżelazienie i ograniczenie… Czytaj dalej »

Kategoria: Dom

Internet mobilny czy stacjonarny?

Stacjonarny lub mobilny? 2 Mbit/s lub 20 Mbit/s? USB lub Wi-Fi? – dobór odpowiedniej, dopasowanej do własnych potrzeb propozycji potrzebuje odpowiedzi na owe oraz parę pozostałych pytań. Z pewnością należałoby przeznaczyć temu chwilę uwagi, gdyż odpowiednie przystosowanie usługi internetu to nie jedynie optymalizacja wydatków, lecz również wygoda używania. O czym powinniśmy pamiętać, nim podejmiemy decyzję?

Kategoria: Dom

Zastosowanie centrali wentylacyjnych

Zmiana klimatu, uwidaczniająca się szczególnie podczas coraz bardziej upalnych lat powoduje położenie większego nacisku na rozwój systemów wentylacyjnych. Muszą one prezentować wysoką skuteczność działania, niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Za utrzymywanie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu w głównej mierze odpowiada centrala klimatyzacyjna. Ten najważniejszy podzespół systemu wentylacyjnego może być bardzo małym urządzeniem, przeznaczonym np. do… Czytaj dalej »

Narzuty na łóżko doskonałą ozdobą i ochroną pościeli każdej sypialni

Wystrój i aranżacja pomieszczenia sypialnianego jest kluczowy dla prawidłowego harmonijnego samopoczucia jego właścicieli. Sypialnia powinna wzbudzać pozytywne uczucia i emocje bowiem to właśnie w tym pomieszczeniu jej ludzie odpoczywają i nabierają sił do kolejnych dni pełnym stresujących wyzwań i zmagań.

Kategoria: Dom

Wełniana kołdra – leczy koi, zapobiega alergiom

Dobra kołdra to podstawa zdrowego snu. Powinna być ciepła, ale równocześnie przewiewna, miękka i delikatna, ale trwała. Wiele pozytywnych cech ma kołdra wełniana. Nie bez powodu od wielu lat jest tak chętnie kupowana.

Kategoria: Dom

Męczy Cię bezsenność – to przez źle dobraną poduszkę, sprawdź!

W dzisiejszym świecie często zapomina się, jak ważny powinien być sen. Wiele osób (możliwe, że nawet Ty) często narzeka na bóle kręgosłupa czy innych części ciała. Zapominamy niestety, że najważniejszym elementem dobrego snu (oprócz materaca) jest także dobra poduszka. To ona przyczynia się do tego, jak układa się nasza głowa oraz odcinek szyjny podczas snu.… Czytaj dalej »

Kategoria: Dom