Bezpieczeństwo w czasie jazdy

Każde dziecko poniżej 10 roku życia podczas jazdy samochodem powinno być w odpowiedni sposób zabezpieczone, dzięki czemu można zminimalizować ewentualne uszkodzenia ciała podczas wypadku. Mowa tutaj o nosidełkach samochodowych, jak również specjalnych podstawkach. Jednak to właśnie odpowiednie foteliki samochodowe są najdłużej używanym przedmiotem przez wszystkich kierowców, którzy mają dzieci.

Dobór fotelika

Warto sobie zdać sprawę, że w pierwszej kolejności, zaraz po narodzinach dziecka używane są nosidełka lub gondole samochodowe. Chociaż bywa i tak, że ludzie uważają, że jednak i takie nosidełko to również gondola. Czy tak jest faktycznie? Raczej nie. Gondola zapewnia dziecku pozycję półleżącą. W szczególności, że maluch do 10 kilogramów nie umie jeszcze w pełni samodzielnie siedzieć. A fotelik/fotel jak sami najpewniej wiecie służy do siedzenia. Czyli foteliki samochodowe dedykowane są dzieciom powyżej 9-10 kilogramów, które umieją już samodzielnie siedzieć. Na taką „drobnostkę” warto zwrócić uwagę, jeżeli chcemy zakupić dla dziecka odpowiedni fotelik. Sklep Smile to bogata oferta bezpiecznych fotelików dla dzieci.

Jakość i ochrona

Podstawową funkcją fotelika samochodowego jest zapewnienie dziecku ochrony podczas jazdy. Dlatego dziecko nie może mieć w foteliku luźno zapiętych pasów – musi być sztywno przypięte do fotelika, aczkolwiek trzeba dać mu minimalny ruch i swobodę. Nie można jednak dopuścić do czegoś takiego, że pociecha sama zdoła uwolnić się z pasów. Jest to zagrożenie bezpieczeństwa i życia naszego dziecka, co może zostać ukarane odpowiednim mandatem. Trzeba pamiętać, że liczy się również jakość fotelika. Pamiętajcie, że on zabezpiecza Wasze dzieci – ludzi których kochacie. Dlatego na ich bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Warto kupować nowe foteliki samochodowe, a nie używane. Nawet, jeżeli ktoś oddaje Wam takie urządzenie za tzw. bezcen twierdząc, że jest to model bezwypadkowy, to nigdy nie możecie być tego tak do końca pewni. Na dzieciach nie warto oszczędzać!

Dobra pozycja

Dziecko musi mieć zapewnioną odpowiednią pozycję w swoim foteliku, dzięki czemu nie nabawi się żadnych schorzeń. W głównej mierze chodzi tutaj o krzywiznę kręgosłupa Waszych dzieci. Chyba nie chcecie, aby Wasza pociecha za przyczyną fotelika źle dobranego była garbata. Warto więc w pierwszej kolejności zwracać uwagę, czy nogi dziecka nie zwisają za daleko za fotelik. W drugiej mierze, czy dziecko jest prosto oparte i nie krzywi się w żaden sposób podczas jazdy. Takie elementy da się w bardzo łatwy sposób wyłapać, dlatego starajcie się tego pilnować, jako odpowiedzialni rodzice.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij